Практично будь-яка задача автоматизації може бути вирішена за допомогою різних засобів: починаючи від механічних або пневматичних регуляторів і закінчуючи новітніми мікроконтролерами. Але коли мова йде про автоматизацію відповідальних процесів, для яких питання тривалої надійної та безпечної роботи за будь-яких умов експлуатації стоять на першому місці, у більшості випадків промислові контролери мають суттєву перевагу перед іншими варіантами.
Ускладнення процесів керування, поява нових вимог щодо інтеграції різноманітних засобів автоматизації у єдину інформаційну систему, бажання замовника мати можливість оперативного отримання інформації про поточний стан виробництва практично з будь-якої точки світу лише додають аргументи на користь вибору контролерних засобів автоматизації.
Серед представленого та доступного студентам обладнання – контролери SIEMENS SIMATIC S7-300 та S7-1200, частотний перетворювач SIEMENS SINAMICS G120 з двигуном та сенсорна панель SIEMENS SIMATIC HMI Comfort Panel.
Силами викладачів за участю студентів у лабораторії були створені навчальні стенди, що забезпечують можливість розробки систем автоматизації для об’єктів різного рівня складності.
В рамках лабораторних робіт студенти як закріплюють та поглиблюють навички з програмування контролерів, що вони отримали на молодших курсах, так і навчаються розробляти алгоритми керування підвищеної складності, адже лінійка контролерів Siemens Simatic S7 використовується для автоматизації енергетичної промисловості, хімічних процесів, харчової, сільськогосподарської промисловості та комунального господарства і у багатьох інших не менш відповідальних галузях.
Використання в процесі навчання сучасних контролерних засобів SIEMENS та отриманий в процесі навчання практичний досвід вирішення реальних задач автоматизації суттєво збільшують цінність спеціалістів, яких випускає кафедра, на ринку праці.