802-1

Один з представлених лабораторних стендів є повноцінною системою опалення зі спеціально розробленою автоматикою. Ця автоматика одночасно керує двома контурами опалення, а саме: прямим та змішувальним контурами.
Автоматика системи опалення має в складі спеціальні датчики, завдання яких полягає у вимірюванні температури теплоносія і зовнішнього повітря. Обробляючи одержувані температурні показники, система в автоматичному режимі вибирає необхідну потужність для забезпечення комфортної температури в приміщенні і самостійно налаштовує опалювальне обладнання для оптимального режиму його функціонування.
Регулювання температури теплоносія в контурах опалення здійснюється по температурі навколишнього середовища, датчик якої імітується на стенді. Регулювання температури у прямому контурі здійснюється включенням-відключенням електрокотла. Тобто, коли температура на гідростілці досягає заданого значення, це значення розраховується в залежності від температури навколишнього середовища по температурній кривій, параметри якої задаються в контролері, з контролера йде сигнал на відключення котла з затримкою, яка також задається в меню контролера.
Температура в змішувальному контурі регулюється за допомогою триходового клапана. На діючих об’єктах зазвичай змішувальний контур використовується для теплої підлоги. При досяганні температури теплоносія до заданого значення, контролер подає сигнал на трьохпозиційний сервомотор, який почне закривати подачу теплоносія в контур опалення.
Також для обох контурів є можливість задавати задане значення температури подачі із меню контролера, тобто це значення не буде розраховуватись з температурних графіків. Регулювання температур також може здійснюватись по підключеним до дискретних входів контролера термостатів, а саме: при замиканні (розмиканні) контакта термостата в прямому контурі буде відключатися насос подачі теплоносія в контур, а в змішувальному контурі буде відбуватися закриття клапана подачі теплоносія в контур опалення.