1. Доктор філософії формально

Доктор філософії — це освітній і водночас перший науковий ступінь, що здобувається на третьому рівні вищої освіти на основі ступеня магістра. Ступінь доктора філософії присуджується спеціалізованою вченою радою вищого навчального закладу або наукової установи в результаті успішного виконання здобувачем вищої освіти відповідної освітньо-наукової програми та публічного захисту дисертації у спеціалізованій вченій раді.

Особа має право здобувати ступінь доктора філософії під час навчання в аспірантурі. Особи, які професійно здійснюють наукову, науково-технічну або науково-педагогічну діяльність за основним місцем роботи, мають право здобувати ступінь доктора філософії поза аспірантурою, зокрема під час перебування у творчій відпустці, за умови успішного виконання відповідної освітньо-наукової програми та публічного захисту дисертації у спеціалізованій вченій раді.

Нормативний строк підготовки доктора філософії в аспірантурі становить чотири роки. Обсяг освітньої складової освітньо-наукової програми підготовки доктора філософії становить 30—60 кредитів ECTS.

Наукові установи можуть здійснювати підготовку докторів філософії за власною освітньо-науковою програмою згідно з отриманою ліцензією на відповідну освітню діяльність. Наукові установи можуть також здійснювати підготовку докторів філософії за освітньо-науковою програмою, узгодженою з вищим навчальним закладом. У такому разі наукова складова такої програми здійснюється у науковій установі, а освітня складова — у вищому навчальному закладі.

Навчальний план підготовки докторів філософії (PhD) зі спеціальності 174 – Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та роботизація. Денна форма навчання:

Завантажити навчальний план українською мовою

Завантажити навчальний план PhD англійською мовою

2. Доктор філософії практично

Нам поталанило бути на межі між науковими теоріями керування та їх практичним застосуванням. Всі ваші ідеї та результати можуть втілитися в реальних системах – у нас багато друзів на виробництві, в Асоціації підприємств промислової автоматизації України та серед провідних світових компаній. Наукова школа кафедри орієнтується на прогресивні методології, сучасні та перспективні розробки і глибоке поєднання теорії та практики.

Ось орієнтовний, але не вичерпний перелік наукових тематик, які вже в роботі або запускаються в найближчий час. Ви можете стати частиною будь-якої з цих команд або запропонувати свою, оригінальну ідею.

3. Доктор філософії. Початок

Можна придумати багато причин, щоб здобути диплом доктора філософії. Особливо це актуально для такої наукоємної, але водночас практичної спеціальності, як Автоматизація. Диплом PhD, на додачу до вже можливої практичної реалізації як інженера, технічного менеджера, викладача або засновника технологічного стартапу, відкриє двері у R&D провідних компаній світу. Зараз, коли автоматизація отримала друге дихання завдяки потужним IT-інструментам та новітнім методологіям Advanced Process Control, саме час бути на передньому краю цієї науки.

Головні кроки, які вам варто пройти для початку, це:

1. Надати дослідницьку пропозицію для обговорення на кафедрі.

Це чудовий привід познайомитися зі своїм майбутнім керівником та всім науковим колективом, обговорити перспективи наукового розвитку, поділитися своїми думками та отримати цінний фідбек.

2. Подати документи у відділ аспірантури за встановленими правилами

3. Скласти вступні випробування з іноземної мови та зі спеціальності:

  1. Програма вступного іспиту 2024

2. Програма додаткового вступного випробування 2024

Детальніше на сайті відділу апірантури КПІ ім. Ігоря Сікорського