Edu Lab ATEP

Компанія «Phoenix Contact» (штаб-квартира у Німеччині) – світовий лідер з виробництва з’єднувальних компонентів та систем, електротехнічної продукції та рішень в галузі промислової автоматизації. Понад 15000 співробітників в усьому світі працюють задля нових звершень індустрії. Багаторічний досвід компанії показав, що тісний зв’язок і діалог між промисловістю і університетами має позитивний ефект для всіх зацікавлених сторін. З метою популяризації спеціалізованих знань та підвищення якості підготовки інженерних кадрів, готових до впровадження ідей Industry 4.0, компанія створила та розвиває міжнародну освітню програму «EduNet».
Основна мета та ідеї EduNet:
1. висвітлення останніх трендів в галузі автоматизації;
2. організація передачі знань між університетами та компанією в сферах навчання та підготовки спеціалістів;
3. культурна різноманітність та взаємодія як основа для підвищення загальної ефективності.
Зараз освітня мережа EduNet об’єднує понад 160 університетів з 23 країн світу, їх число постійно зростає. Завдяки участі у програмі EduNet кожен університет-партнер має доступ до найновіших досягнень в галузі автоматизації як з практичного боку, та і методик і способів викладання. База знань та матеріалів постійно розширюється та поповнюється силами як компанії, так і університетів. Кордони між навчальними закладами стираються, новітні необхідні знання стають доступними всім бажаючим. Кафедра як представник університету є повноправним членом та партнером програми. Тісний зв’язок компанії та промислових підприємств є запорукою актуальності знань, набутих студентами. Що, в свою чергу, забезпечує промисловість кваліфікованими кадрами, відразу готовими до практичної діяльності, а людство загалом — новому кроку в майбутнє.
В рамках співпраці з КПІ компанія передала кафедрі 6 навчальних стендів з контролерною технікою, яка відповідає сучасним світовим стандартам якості та функціональності, а також програмне та методичне забезпечення для ефективного навчання нового покоління висококваліфікованих інженерів. Для розгортання лабораторії співробітники кафедри пройшли спеціальне навчання та підтримують тісну взаємодію з головною компанією та її локальним представництвом. Разом з тим лабораторія постійно потребує значної кількості інтелектуальних ресурсів для свого розвитку та підтримання технологій в актуальному стані.
Phoenix Contact заохочує студентів до саморозвитку та реалізації своїх прогресивних ідей. Університети-партнери можуть брати участь у міжнародному конкурсу студентських проектів Xplore New Automation Award, який проходить під егідою German Federal Ministry for Economics and Energy.
В рамках цього конкурсу студентські команди представляють своє бачення вирішення проблем, які торкаються навколишнього середовища, ефективного використання ресурсів, цифрової урбаністичної інфраструктури та сучасних smart-заводів.
Студенти кафедри беруть участь у конкурсі, представивши конкурентно здатні ідеї свої проектів кваліфікованому журі. У 2017-му році дві команди кафедри отримали гранти на реалізацію (загальна сума – 6000 євро) свої х проектів, одна з них представляла проект у суперфіналі конкурсу у м. Бад Пірмонт (Німеччина) 8.03.18. За результатами конкурсу проект сповіщення про надзвичайні ситуації з автомобілями увійшов до ТОП-5 світу у категорії Urban Infrastructure.
Завдяки домовленості між кафедрою та представництвом «Phoenix Contact – Україна» про співпрацю студенти щороку відвідують шоу-рум компанії та організований для них спільно з викладачами семінар про сучасне та майбутнє автоматизації. Він має професійно-мотиваційний характер і неймовірно впливає на рівень ентузіазму студентів.
Через високий рівень підготовки студентів, що відзначене спеціалістами Phoenix Contact, кафедра була запрошена до участі у найбільшій спеціалізованій виставці з автоматизації Elcom-2017. Студенти продемонстрували свої навички та професійність, представивши свій проект на стенді корпорації.
Розроблена студентами комп’ютерна гра як демонстрація гнучкості та потенціалу передових ПРОМИСЛОВИХ технологій, схвально відзначена як представниками компанії, так і спеціалістами галузі, що відвідували стенд, у тому числі міжнародними делегаціями з Німеччини, Фінляндії, Естонії. Така форма спільної роботи студентів й викладачів, що ґрунтується на партнерських відносинах заради спільної практичної мети, формує у студентів почуття відповідальності, сприяє розвитку командного духу, закріплює практичні навички і надихає на нові звершення.