1. Доктор філософії формально
Доктор філософії — це освітній і водночас перший науковий ступінь, що здобувається на третьому рівні вищої освіти на основі ступеня магістра. Ступінь доктора філософії присуджується спеціалізованою вченою радою вищого навчального закладу або наукової установи в результаті успішного виконання здобувачем вищої освіти відповідної освітньо-наукової програми та публічного захисту дисертації у спеціалізованій вченій раді.
Особа має право здобувати ступінь доктора філософії під час навчання в аспірантурі. Особи, які професійно здійснюють наукову, науково-технічну або науково-педагогічну діяльність за основним місцем роботи, мають право здобувати ступінь доктора філософії поза аспірантурою, зокрема під час перебування у творчій відпустці, за умови успішного виконання відповідної освітньо-наукової програми та публічного захисту дисертації у спеціалізованій вченій раді.
Нормативний строк підготовки доктора філософії в аспірантурі становить чотири роки. Обсяг освітньої складової освітньо-наукової програми підготовки доктора філософії становить 30—60 кредитів ECTS.
Наукові установи можуть здійснювати підготовку докторів філософії за власною освітньо-науковою програмою згідно з отриманою ліцензією на відповідну освітню діяльність. Наукові установи можуть також здійснювати підготовку докторів філософії за освітньо-науковою програмою, узгодженою з вищим навчальним закладом. У такому разі наукова складова такої програми здійснюється у науковій установі, а освітня складова — у вищому навчальному закладі.
Навчальний план підготовки докторів філософії (PhD) зі спеціальності 174 – Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та роботизація. Денна форма навчання:
Завантажити навчальний план українською мовою
Завантажити навчальний план PhD англійською мовою
2. Доктор філософії практично
Нам поталанило бути на межі між науковими теоріями керування та їх практичним застосуванням. Всі ваші ідеї та результати можуть втілитися в реальних системах – у нас багато друзів на виробництві, в Асоціації підприємств промислової автоматизації України та серед провідних світових компаній. Наукова школа кафедри орієнтується на прогресивні методології, сучасні та перспективні розробки і глибоке поєднання теорії та практики.
Ось орієнтовний, але не вичерпний перелік наукових тематик, які вже в роботі або запускаються в найближчий час. Ви можете стати частиною будь-якої з цих команд або запропонувати свою, оригінальну ідею.
3. Доктор філософії. Початок
Можна придумати багато причин, щоб здобути диплом доктора філософії. Особливо це актуально для такої наукоємної, але водночас практичної спеціальності, як Автоматизація. Диплом PhD, на додачу до вже можливої практичної реалізації як інженера, технічного менеджера, викладача або засновника технологічного стартапу, відкриє двері у R&D провідних компаній світу. Зараз, коли автоматизація отримала друге дихання завдяки потужним IT-інструментам та новітнім методологіям Advanced Process Control, саме час бути на передньому краю цієї науки.
Подання заяв до аспірантури в 2025 році буде здійснюватись з 03 вересня в електронній формі, через особисті електронні кабінети на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/.
Зверніть увагу, що в 2025 році вступ до аспірантури на денну форму здобуття освіти можливий виключно за державним замовленням. На вечірню форму здобуття освіти вступ можливий за державним замовленням (за наявності виділених обсягів) та за кошти фізичних та/або юридичних осіб (на контракт). На заочну форму здобуття освіти вступ можливий виключно за кошти фізичних та/або юридичних осіб (на контракт)
Більш детальна інформація щодо правил вступу, дати подання документів, вартість навчання і т.п. розміщена тут.
Кафедра АЕП у Фейсбуці: https://www.facebook.com/atep.kpi.official/
Кафедра АЕП у Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCrwLO1kVBlxU8o3NdzRD5hQ/featured
Телефон гарячої лінії НН ІАТЕ: (093) 194-47-16
Телефон кафедри: +38(044) 204-80-85
Адреса Приймальної комісії «КПІ ім. Ігоря Сікорського»: Берестейський проспект, 37, корпус 1 (окремий вхід зі сторони метро), м. Київ.
Телефон: (+380 44) 204-96-45, 204-96-46; (+380 97) 694 5058
Email: pk.kpi@lll.kpi.ua