Тому що «границя» – це нове життя засобів промислової автоматизації, яка доповнює класичні можливості новою функціональністю.

Інформація має сенс та цінність, якщо вона доступна в повному обсязі і в той момент, коли вона потрібна. Нікому не потрібна аварійна сигналізація, коли цех вже розкидало в радіусі 300 метрів, і виконроб абсолютно не буде радий, коли в день отримання будматеріалів отримує лише дзвінок від менеджера, що у них затримка. Знаємо раніше, розуміємо що відбувається – можемо попередити ці ситуації або скоригувати свої плани.

Граничні обчислення – децентралізована обчислювальна інфраструктура, в якій обчислювальні ресурси та програмні служби можуть розміщуватися та діяти вздовж шляху від джерела даних до хмари. Тобто обчислювальні потреби можуть бути задоволені “на границі”, де дані збираються, або де користувач виконує певні дії. Як наслідок, маємо:

  • покращену продуктивність,
  • дотримання вимог про конфіденційність і безпеку даних менші експлуатаційні витрати.

Час має значення, границі зберігають ваш час.

Багато з аналітиків визначають граничні обчислення як «хмарні обчислювальні системи, які виконують обробку даних на краю мережі поряд з джерелом даних». Але це тільки невелика частина величезної потужності і дивовижних можливостей, які може забезпечити використання граничних обчислень для вирішення найскладніших промислових проблем інтернет-користувачів. Разом з цим,  як і для будь-якої потужної технології,  інноваційні розробки і нова термінологія, що необхідні для полегшення реалізації граничних обчислень, водночас ускладнюють її.

Границя визначається скоріше як логічний рівень, а не певний фізичний поділ, тому вона відкрита для інтерпретації того, «де» вона знаходиться.  Погляди зі сторони бізнесу та використання надають загальні уявлення, в той час як бачення з функціональної точки зору та реалізації стосуються технічних аспектів.

З погляду бізнесу, місце розташування границі залежить від бізнес-проблеми або «ключових завдань», які необхідно вирішити.

Існує сукупність фундаментальних рішень для використання ІІоТ, і “границя” рухається по цьому спектру в залежності від вирішуваної проблеми.

Де може проходити границя, як нею користуватись, якими мають бути граничні пристрої і яку цінність вони принесуть тим, хто в них розуміється – читайте у Вступі до Граничних обчислень в IoT від Industrial Internet Consortium українською мовою.

А якщо хочете прокачати й англійську – то читайте мовою оригіналу:

https://www.iiconsortium.org/pdf/Introduction_to_Edge_Computing_in_IIoT_2018-06-18.pdf