Відкриття центру Industry 4.0 в КПІ ім.Ігоря Сікорського

 

 

 

Ми відкрились і відкрили!
.
Наш крейсерський курс на розвиток і розвинений нюх на тренди отримав нове втілення! Наш університет за допомогою саме нашої кафедри??відкрив Центр технологій 4.0! Кілька років на перебудову самих себе, 8 місяців на підготовку до відкриття, безліч зустрічей, обговорень, дискусій, переговорів, перемог та фейлів – і ось ми на «нульовій відмітці». Попереду ще більше спілкування, конференцій, проектів і втілення мрій – нудно не буде! 
.

 

 

Сучасна епоха інновацій, коли передові технології радикально змінюють цілі галузі економіки надзвичайно високими темпами, вже постукала в наші двері. Виникає абсолютно новий тип промислового виробництва, що базується на повній автоматизації виробництва, технологіях доповненої та віртуальної реальностей, аналітиці «великих даних», інтернеті речей. Вона сприймається як виклик та нові можливості для кожної країни, яка прагне розвитку. Для України це шанс відновити економічну потужність, але вже на засадах високотехнологічного, наукоємного виробництва.

 

КПІ ім. Ігоря Сікорського, маючи величезний науковий та інженерний потенціал, сприяє розвитку подібних технологій та новітньої культури виробництва. Саме з цією метою на базі університету створено «Центр технологій 4.0», який буде займатися поширенням знань про Індустрію 4.0,встановленням нових контактіві покращенням співпраці між потенційнимирозробникамисучасних технологій,пошуком замовлень для університету у галузі наукоємних високотехнологічних розробок та допомоги виходу їх на ринок, підготовкою нових навчальних курсів у сфері Індустрії 4.0. Найактивнішу роль у просуванні ідей та концепцій Індустрії 4.0 в Україні відіграє Асоціація підприємств промислової автоматизації України (АППАУ). АППАУ – це об’єднання проактивних підприємств, організацій та особистостей, які спільно вирішують проблеми на шляху до розбудови нової хайтек-України. Вона включає підприємства – кінцеві замовники, системних інтеграторів, українських та зарубіжних вендорів, інноваційні компанії  та провідні технічні університети країни. Кафедра АТЕП була одним з ініціаторів створення Асоціації та однією з перших академічних членів. За цей час за сприяння АППАУ були оновлені лабораторні фонди кафедри, встановлені тісні зв’язки з вендорами, практично повністю перероблена освітня програма під сучасні потреби ринку, університет отримав членство в міжнародній освітній мережі EduNet, яка створена та підтримується членом АППАУ німецькою компанією Phoenix Contact.

 

Теплоенергетичний факультет відіграв ключову роль у створенні цього Центру. Доцент кафедри АТЕП Олександр Степанець та завідувач кафедри АПЕПС Олександр Коваль були ядром координаційного комітету, завдяки якому відкриття проходило в форматі цілоденної конференції. Були присутні представники понад 20 компаній-членів АППАУ та їх партнерів, що працюють в сфері технологічного інжинірингу (енергетика, гірничовидобувна, переробна, аерокосмічна, оборонна галузі, робототехніка та безпілотний транспорт), ІТ, постачальники послуг та обладнання (у тому числі міжнародні компанії PhoenixContact, SchneiderElectric, Rittal), є кінцевими замовниками (холдинг «Метінвест»). Генеральними спонсорами виступили філіал німецької компанії PhoenixContact, що спеціалізується на промисловій автоматизації та IT-Enterprise– український лідер діджиталізації підприємств. Захід відвідали також офіційні представники МОН та МЕРТ, а також співробітники та студенти багатьох факультетів, зокрема ТЕФ, ПБФ, РТФ, ФІОТ, ФММ, ІХФ. Цілий день разом з експертами та чудовими спікерами ділилися досвідом й будували плани на майбутнє. Торкнулися як проблем підготовки кадрів та навичок спеціалістів майбутнього, так і суто технічних задач та bestpractices, як їх вирішувати; як все це впливає на економіку та які варіанти розвитку можуть бути; в чому наші сильні сторони і де у нас зони росту.

 

 

Більше інформації тут.