Як ми вже писали раніше, в 2018 році в Україні була створена  Національна стратегія Індустрії 4.0, а також платформа Industry4Urkaine , як об’єднання промислових та хайтек асоціацій, органів державної влади, науки та освіти, громадських організацій. В 2020-21 рр Indusrty4Ukraine зміцнила свої позиції  на рівні відносин з державними органами й просунулась в реалізації стратегічних проектів розвитку, похідних від нашого Маніфесту. В 2021 було відчутне значне  просування в реалізації програми кластерного розвитку національного рівня, адаптуване й фактично розпочате вровадження методики EDP смарт-спеціалізації в 5 регіонах, створено новий комітет сталого розвитку, проведено заходи  EU IndustryDays в 3-х регіонах країни.

Рік 2022 розпочався з хороших новин. З кінця січня в Україні стартує кампанія “Молодь та Індустрія 4.0”, головними партнерами – організаторами якої є платформа Industry4Ukraine (комітет “Стала індустрія”), асоціація АППАУ, кластери ІАМ Києва, Вінниці, Миколаєва, Запоріжжя та Харкова. Головні заходи кампанії отримали статус EU Industry day від Єврокомісії.

Тема «Як підготувати молодь до Індустрії 4.0» є однією з топових у світі, але ще недостатньо підіймається в Україні. Назагал, українські промисловці давно б’ють тривогу з приводу відтоку кадрів й низької мотивації молоді до роботи на підприємствах. Водночас, їх політики та стратегії залучення молоді є недостатньо конкурентними, особливо, по відношенню до ІТ-галузі та міграційних політик сусідніх держав, як Польща. Промислові та інжинірингові компанії, системні інтегратори та розробники в промислових хайтек також нарікають на низький та невідповідний вимогам сучасності рівень професійних навичок та знань молодих спеціалістів.

Питання навичок й підготовки молоді до Індустрії 4.0 є повністю дотичними до подібних проблем в ЄС, тому дана кампанія та її заходи мають особливий статус від єврокомісії – EU Industry days.

Як відомо, НТУУ “КПІ” ім. Ігоря Сікорського  – серед найкращих університетів світу, а студенти кафедри АТЕП ТЕФ вже є затребуваними кадрами в різних сферах промисловості. І саме тому, ми вболіваємо та віримо в успіх даної кампанії та чекаємо на висвітлення кращих практик.

Джерело: https://appau.org.ua/publications/molod-ta-industriya-4-0/