Кафедра АЕП взяла участь у Х-й ювілейній Міжнародній конференції з розумних енергетичних систем (SESAAU2024, https://smartenergysystems.eu/ ), яка відбулася в Ольборзі 10-11 вересня. Конференція була організована Ольборзьким університетом та Енергетичним кластером Данії.
На конференції було представлено роботу, присвячену розробленню цифрового двійника інтелектуальної системи теплозабезпечення з конденсаційним котлом. Запропонована структура цифрового двійника використовує досягнення новітніх технологій в галузі ІТ. Реалізовано обмін інформацією в режимі реального часу між фізичною системою та її цифровим двійником. Запропоновано енергоефективні режими роботи досліджуваної системи.

​​​​​​​
Конференція присвячена впровадженню відновлюваних джерел енергії та енергоефективних технологій в контексті неспровокованого нападу росії на Україну.
Тематика конференції охоплює такі напрямки: «розумні» енергетичні системи, стала енергетика, електрифікація теплозабезпечення та транспорту, технології електропалива та енергоефективність.
У конференції взяли участь понад 300 учасників з 25 країн світу. Основні доповіді були присвячені «розумним» енергетичним системам і тепловим насосам, а також енергетичній безпеці в Європі з урахуванням триваючих логістичних викликів і війни в Україні. Крім того, увага була зосереджена на ролі водневої енергетики для «зеленого» переходу з урахуванням досвіду Індії, Китаю та Німеччини.