Ми багато уваги приділяємо практичній частині підготовки інженерів. У нас одні з найкрутіших технічних лабораторій України, де стоїть обладнання світових лідерів, наші викладачі мають за плечима реалізовані проєкти, розвивають науку і консультують компанії. Це дозволяє нам бути «в тємі» і прогнозувати цінність знань на роки вперед. Потім ми все це пакуємо в навчальні плани, курсові роботи та творчу інженерну діяльність, з якою вам доведеться мати справу. Ми щороку коректуємо ці плани, оновлюємо дисципліни, спілкуємося з бізнесом про їхні потреби і чому вас треба вчити, щоб за вами стояла черга ще до того, як ви отримаєте диплом.

Зараз популярний тренд – йти на стажування ще під час навчання. Це допомагає роздуплитися в реальному стані речей в професії, і порівняти з тією теорією, яку начитують в аудиторіях. Хто розумний, той зразу проводить паралелі і використовує для свого профіту. Іншим потрібно спочатку наступити на граблі, а вже потім потягнутися до конспектів. Так здобувається досвід.

Кафедра сприяє спілкуванню своїх студентів з компаніями галузі. А ще ми маємо власні реальні проєкти, до яких можна долучитися і де можна отримати реальний досвід, не залишаючи навіть стін факультету. Це реальні проєкти і реальна відповідальність, а у випадку успіху – ще й усвідомлення того, що ви робите справу не для галочки, а реально корисний продукт, яким користуватимуться люди. Ви дійсно маєте шанс зробити світ кращим.

Маленький гордий автоматичний клапан, від роботи якого залежить весь факультет

Кафедра Автоматизації теплоенергетичних процесів – один з провідних учасників консорціуму профільних кафедр, які зараз працюють над створенням системи розумного Енергомоніторингу КПІ. Це важливий крок в eco-friendly стратегії університету – розумне споживання ресурсів. КПІ імені Ігоря Сікорського – це ціле місто в середині Києва з величезною територією, комунікаціями, будівлями різного призначення і своїми жителями. 120 гектарів – це не жарти.

КПІ ім. Ігоря Сікорського. Кампус університету

Студенти, викладачі, білочки в парку, науковці, технічні та адміністративні працівники, кияни і гості столиці, ваші друзі та родичі – у нас ціла людська екосистема, яку обслуговує екосистема технічна.

Кафедральна команда разом зі студентами працює над тотальною цифровізацією систем життєзабезпечення університету. А це – швидкі реакції на небажані події, розумний розподіл ресурсів, зручні умови праці персоналу, нові дослідження урбаністичних активістів, дані для прийняття Правильних рішень, надійна і безпечна робота обладнання на радість користувачам. Корочє, все те, що дає вам тепло, світло і воду і щоб ви не парились, звідки це все береться.

Це реально складно зробити – тисячі датчиків, сотні типів обладнання, хитрі протоколи, комунікації, аналітика, різні потреби у користувачів, красиві інтерфейси, і щоб на смартфоні відкривалося. Все це має працювати автоматично, бо люди вже не вивозять таку складність. Але у нас беззаперечна перевага – ми спеціалісти з Операційних Технологій (ОТ, Operational Technologies). Стоїмо на стику технологій, на межі реального і цифрового світів, і розуміємо кожний з них. Ми вміємо працювати з фізичним обладнанням і запрограмувати його поведінку в кібер-просторі, вміємо розробити хитрі алгоритми для агрегатів і вміємо вивести їх в мобільні додатки. І так, ми реально розуміємо, як воно реально працює і як треба, щоб було. За це нам платять.

Основна мета нас як інженерів – максимізація ефективності служби енерго-менеджменту шляхом автоматизації збору, обробки, зберігання та представлення інформації відповідним службам у зручному для оцінки та прийняття рішень вигляді.

Наша мета як навчальної кафедри – дати можливість студентам на своїй шкурі відчути кайф від вирішення реальних, потрібних задач, боротися за свій досвід і отримати унікальний набір навичок. Ми працюємо зі студентами як з колегами і партнерами, бо ми працюємо разом. Наприклад, щоб оператор на своєму екрані побачив сводку по роботі теплопункту, під капотом треба проробити багато роботи.

Тестовий екран веб-доступу до параметрів теплопункту. Можна погратися температурами

За невзрачною, нудною картинкою у вашому браузері ховаються результати складної, але неймовірно цікавої інженерної роботи та креативності. Треба знати та вміти:

  • теорію автоматичного керування – для розробки правильних алгоритмів керування;
  • економіку – щоб прорахувати потребу у проєкті і скласти собі ціну;
  • метрологію – щоб правильно поміряти температуру, тиск і довіряти цим даним;
  • електротехніку – жонглювати законом Ома, колами постійного чи змінного струму, і щоб током не довбануло;
  • мікроелектроніку – кожен сенсор вважає себе дирижаблем і вимагає поважного ставлення до себе;
  • проєктування – щоб розказати монтажникам, як зібрати і приєднати обладнання;
  • ідентифікацію об’єктів – щоб розуміти, з чим маємо справу, як описати і спрогнозувати їх поведінку, тобто як можна заставити його робити потрібні вам речі;
  • фізику та математику – щоб у вас мізки розвивались в системному напрямку;
  • філософію – щоб красиво і розумно подати/продати свою ідею;
  • програмування – писати писати дисктопні додатки на C#, конвертери протоколів на С++, аналітику на Python і прогати пристрої Інтернету речей на С чи Java;
  • промислове програмування – реалізувати алгоритми на спеціалізованих девайсах;
  • технічні засоби автоматизації -про можливості і приколи спеціалізованих девайсів;
  • web-програмування – для передачі даних від сенсорів у хмару, для відображення потрібної інфи та графіків на ноутах і смартфонах;
  • інформаційні мережі – щоб налагодити зв’язок по WiFi, Ethernet, Bluetooth, RS485, Lorawan, CAN та інших інтерфейсах
  • бази даних – як правильно зберігати дані, щоб їх зручно було витягнути і роздивитися;
  • людино-машинні системи – для організації спілкування між людьми те технікою. Кнопочки і текст у ваших смартфонах – це також про взаємодію;
  • англійську мову – читати мануали і писати програми – це якраз in English.

У нас на все свій погляд

Ви самі вирішуватимете, в якій сфері розвиватися. Ми вам  у цьому допоможемо. У нас є вибіркові дисципліни, вільні теми для дипломів, пет-проєкти і вільнодумство кафедри. Але ми гарантуємо, що ви будете розбиратися в усьому цьому кошмарі з технологій, підходів і парадигм, щоб обрати найкраще рішення.

Саме за це вам будуть платити і саме тому вас будуть цінувати.