“Порада студентам: використовуйте час і можливість навчатися у людей, які все своє життя присвятили науці і технологіям, які хочуть зробити вклад в інтелектуальний розвиток українців.” Богдана Фоменко
Senior Project manager in Infors HT, Швейцарія
Про перспективи автоматизації
Спеціальність покриває широкий спектр фахів: починаючи від термодинаміки і фізики до програмування адаптивних алгоритмів керування і моделювання digital twin*. Алгоритми, які можна використовувати для автоматизації ядерних реакторів, можна застосовувати у будь-якій галузі виробництва. Враховуючи швидкий ріст технологій і тенденцію у напрямку розробки «smart devices», для спеціалістів з автоматизації і розробки software є безмежний простір для самореалізації, будь-то виробництво чи програмування, моделювання чи штучний інтелект. Все більше пристроїв на ринку стають більш самостійними, адаптивними і «connected» в IoT-solutions, і для розробки необхідні найкращі спеціалісти. Зараз є дуже високий дефіцит висококваліфікованих спеціалістів.
Про університет
КПІ – це не тільки університет з найкращими викладачами і сучасними технологіями, це також простір, де кожний може себе реалізувати і розвити свої таланти та ідеї. Порада студентам: використовуйте час і можливість навчатися у людей, які все своє життя присвятили науці і технології, які хочуть зробити вклад в інтелектуальний розвиток українців. Спитайте себе, що вас надихає і цікавить, і будуйте в цьому напрямку проекти, групи чи просто хоббі-гурток. Будьте найкращими в своїх знаннях! Думайте і мрійте дуже високо! Ніколи не зупиняйтеся. Отримані знання прокладуть вам шлях до цікавого і забезпеченого життя без різниці, в якій країні ви будете жити і працювати. Наші спеціалісти працюють у різних країнах світу і можуть конкурувати з випускниками найпрестижніших вищих шкіл світу у технічних напрямках.
Про навчання на кафедрі
Навчання допомогло мені знайти мене себе і зрозуміти, що мене надихає, знайти цікаву роботу і відкрити нові можливості у світі технологій. Отримані знання – це фундамент, на якому я будую нові навички в нових технологіях; це спільна мова, якою я спілкуюся зі спеціалістами з інших фахів. Навчальна програма дуже ретельно підібрана і покриває найважливіші аспекти і теми в інженерній та дослідницькій діяльності. При моделюванні процесів і розробці Digital twin необхідні знання з фізики і термодинаміки, хімії і механіки, навички розв’язку систем диференційних рівнянь. Аналіз і розробка моделей для продвинутих систем керування потребують знань з ідентифікації і оптимізації, статистики і теорії ймовірності. А вміння та навички використання різних мов програмування є одним з найважливіших у сучасному світі.
*Digital Twin – сучасна мегаперспективна концепція створення цифрових копій реальних речей і процесів, щоб ними керувати та удосконалювати. Це віртуальний світ, який спеціалісти з Операційних Технологій (ми) з’єднують з нашим фізичним.