Вересень – якраз пора починати думати про опалювальний сезон та енергетику.

Ми думаємо на роки вперед.

Кафедра АТЕП, з-поміж 230 провідних світових вчених з 22 країн, долучилася до вже 7-ї Міжнародної конференції «Smart Energy Systems», яка проходила в столиці Данії Копенгагені.

Співробітники та аспіранти кафедри Автоматизації теплоенергетичних процесів Володимир Волощук, Олександр Пупена, Олександр Степанець, Анастасія Захарченко та Олена Некрашевич представили роботу на тему «Ексергетичне діагностування теплоенергетичних систем із застосування цифрових двійників». На основі цифрового двійника теплонасосної установки автори запропонували застосування ексергетичного підходу для діагностування стану обладнання системи в процесі її експлуатації.

Змішаний очно-онлайновий формат дозволив не пропустити жодної цікавої доповіді, поспілкуватися з цікавими людьми та обмінятися перспективними контактами. Вчених на цьому заході цікавили різні питання, зокрема:

• Засоби та методології аналізу «розумних» енергетичних систем;
  • Інфрастурктура та можливості акумуляції в «розумній» енергетиці
  • Інтегровані енергетичні системи та «розумні» мережі;
  • Інституційні, організаційні реформи та радикальні технологічні зміни для створення «розумних» енергетичних систем;
  • Енергозбереження в електроенергетичному секторі, в будівлях, транспорті та промисловості;
  • Концепції 4 покоління централізованого теплопостачання, майбутні технології виробництва і транспортування енергії для систем централізованого теплопостачання;
  • Електрифікація транспорту, теплозабезпечення та промисловості;
  • Виробництво, технології та використання електропалива в майбутніх енергетичних системах;
  • Планування та організаційні виклики для «розумних» енергетичних систем та централізованого теплопостачання;
  • Геоінформаційні системи (ГІС) для енергетики систем, планування теплозабезпечення та централізованого теплопостачання
  • Компоненти та системи централізованого теплопостачання, енергетика ефективність, електрифікація та електропаливо;
  • Відновлювані джерела енергії та вторинні джерела тепла для централізованого теплопостачання.